MAKALE DESTEK

Bilimsel Makale Yazım Destek Birimi’nin kuruluş amacı Namık Kemal Üniversitesi Akademik Personelinin ve Yüksek Lisans / Doktora öğrencilerinin yazmış olduğu akademik makaleleri yabancı dil açısından değerlendirip düzeltmek, ön değerlendirme aşamasında makalenin dil açısından yetersiz bulunup reddedilmesini engellemek ve akademisyenlerimize destek sağlamaktır.

 

               ** Bilimsel Makale Yazım Destek Birimi, ücretsiz hizmet vermektedir. **

  

 Akademik Yazım Danışma ve Destek Birimi’nin misyonu, Namık Kemal Üniversitesi Akademik Personelinin ve yüksek lisans / doktora öğrencilerinin yabancı dilde yazmış olduğu akademik metinleri dil açısından değerlendirip düzeltmek, ön değerlendirme aşamasında makalenin dil açısından yetersiz bulunup reddedilmesini engellemek ve yabancı dilde hazırlanmış yayınlar için hakemler veya editörler tarafından talep edilen yabancı dil düzeltmelerini yapmalarına destek sağlamaktır.  

Akademik Yazım Danışma ve Destek Birimi, Namık Kemal Üniversitesi Akademik Personeline ve yüksek lisans / doktora öğrencilerine ücretsiz hizmet sunmaktadır. Birimin sağlayacağı birebir destek seanslarında, akademik personelin hazırlamış olduğu ve yabancı dil açısından belirli bir seviyeye gelmiş bildiri veya makale gibi metinleri Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları ile birlikte inceleyerek güçlü ya da geliştirilmesi gereken alanlar tespit edilecektir

Randevu alabilmek için 250 30 41 numaralı telefondan Yabancı Diller Yüksekokuluna ulaşarak aşağıdaki bilgileri iletmeniz ve teyit almanız gerekmektedir. Randevu bilgilerinizi verdikten sonra gün içerisinde randevu teyidi alamazsanız, lütfen aynı numaradan tekrar iletişime geçiniz.

Fakülte / Bölüm

 

Akademik Ünvan

 

Ad -Soyad

 

Randevu Günü

 

Randevu  Saati

 

 

* Randevu alınan bir danışma seansına katılamayacak olan akademik personelin, 250 30 41 numaralı telefondan randevusunu iptal etmesi gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

: Biz ne yaparız?

C: Akademisyenler ve Yüksek Lisans / Doktora öğrencileri tarafından yabancı dilde yazılmış ve belirli bir olgunluğa erişmiş  makale, dergi, taslak, bildiri, başvuru gibi metinler için İngilizce dil yardımı yapıyoruz.

 

S: Dil desteğini kim sağlayacak?

C: Yabancı dilde düzeltme için gerekli seanslar Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları ile birlikte düzenlenecektir.

 

S: Bir Danışmanlık Seansı nasıl işler?

C:   Danışmanlık için üç iş günü öncesinde randevu alınması gerekmektedir.  Metninizin iki kopyasıyla beraber, Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanına sorabileceğiniz soruların bir listesi ile birlikte gelmeniz, zamanı etkin kullanma amacıyla tavsiye edilmektedir.

 

S: Makale ve benzeri metinlerin çevirisini yapılması mümkün müdür?

C: Birimimizin amacı yabancı dilde belirli bir olgunluğa erişmiş metinlerin dil, söylem ve anlam açısından düzeltilmesidir. Danışma seanslarında çeviri hizmeti sunulmamaktadır.

 

İLETİŞİM:

Yabancı Diller Yüksekokulu

Değirmenaltı Kampüsü

Merkezi Derslik Binası  D Blok  Kat:3

Telefon: 250 30 41  - 250 30 42