Misyon


Misyonumuz, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası akademik ve iş yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi etkin ve işlevsel olarak öğrenmelerini sağlayacak ortamları sağlamaktır. İhtiyaç duydukları bilgiye nasıl ulaşabilecekleri konusunda öğrencilerimize rehberlik ederek; bilimsel düşünen, yaratıcı ve üretken bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır.


Vizyon


Vizyonumuz, modern fiziki yapılanmasını tamamlamış, teknik altyapısı eksiksiz, öğrencilerin her an ulaşabileceği e-eğitimi yaygınlaşmış, dil eğitimi ile uluslararası düzeyde tanınan, üstün akademik standartlara sahip Yabancı Diller Yüksekokulu olmaktır.

 

 

 

Yabancı Diller Yüksekokulunun temel amacı, öğrencilerini, globalleşen dünyada önemi her geçen gün artan etkin yabancı dil becerileriyle donatmaktır.

Yabancı Diller Yüksekolunda, öğrencilerimiz, isteğe bağlı olarak kayıt yaptırdıkları hazırlık sınıflarında bir akademik yıl boyunca yoğun eğitim alarak, hem mekanik hem de iletişimsel becerilerini alanında uzman öğretim elemanlarının desteğiyle geliştirebilirler ve son teknolojiyle donatılmış dersliklerde, günümüz iş dünyasının gerektirdiği dil becerilerini kazanabilirler.

Yabancı Diller Yüksekokulu, talep olması halinde İngilizcenin yanısıra Almanca ve Fransızca eğitimi verebilmekte, bu dillerde ücretsiz konuşma kulüpleri organize ederek öğrencilerine ileri düzeyde pratik yapma imkânı sağlamakta ve sahip olduğu Bağımsız Dil Merkezi ile öğrencilerinin bireysel çalışma yapmalarına olanak sağlamakta ve sahip olduğu Bağımsız Dil Merkezi ile öğrencilerinin bireysel çalışma yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Yabancı Diller Yüksekokulu, hazırlık eğitiminin yanısıra, Üniversitemiz akademik personeline akademik yazım destek hizmeti vermekte, üniversitemiz birimleri tarafından organize edilen panel, konferans ve benzeri etkinliklerde yabancı dil desteği sağlamakta ve halka açık dil kursları düzenlemektedir.

 

Yrd.Doç.Dr.Şahbender ÇORAKLI
Yüksekokul Müdürü